صادرات به روسیه،قزاقستان،ازبکستان،قرقیزستان،ترکمنستان،بلاروس،اکراین
مجوزهای صادرات

مجوزهای صادرات

 

1-کارت بازرگانی


اصلی ترین مدرک جهت اقدام به امر صادرات و یا واردات کارت بازرگانی است که توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران توسط مرکز و یا شهرستانها به نام متقاضیان واجد شرایط صادر میگردد.

دارندگان کارت بازرگانی میتوانند اقدام به ثبت سفارش و ترخیص کالا از گمرکات کشور کرده و از مناطق آزاد مبادرت به واردات کالا کنند. مبادرت به حق العملکاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز نیز از اقداماتی است که دارندگان کارت بازرگانی مجوز انجام آنها را دارند.

2- گواهی بهداشت نباتی

فراورده های نباتی که از ایران صادر می شوند بوسیله کارشناسان قرنطینه معاینه و در صورت سلامت کالا گواهی بهداشت صادراتی آن کالا صادر میگردد. این گواهی در صورت مطالبه خریدار خارجی و به تقاضای صادر کننده صادر میگردد.

3- گواهی بهداشت دامی

طبق قانون دامپزشکی کشور ورود ویا صدور هرگونه دام زنده ،تخم مرغ ،اسپرم دام و فراورده های دامی، داروها و واکسنها ، مواد بیولوژیکی و مواد ضد عفونی کننده ، سموم آفات گیاهی ، داروهای دامپزشکی ، مواد غذایی متراکم و مکمل های غذایی دام باید با مجوز و موافقت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور صورت گیرد .

4-گواهی استاندارد

در صورتی که برای صادرات کالایی استاندارد اجباری در نظر گرفته شده باشد اخذ گواهی استاندارد ار موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و ارائه به گمرک ضروری میباشد .

5- کد اقتصادی

صادر کنندگان و دارندگان کارت بازرگانی بایستی کد اقتصادی خود را که از سایت اداره دارایی و امور مالیاتی گرفته اند را به اداره گمرک ارائه بدهند .

6-قیمت کالای صادراتی

قیمت کالای صادراتی در کمیته نرخ گذاری کالای صادراتی مشخص و تعیین میگردد و مراتب به گمرک ایران اعلام میگردد.

7-صورت عدل بندی

در صورتی که کالای صادراتی بیش از یک بسته  و محتوی بسته های گوناگون باشد ارائه صورت عدل بندی که محتویات هر بسته را با وزن و تعداد نشان دهد الزامی است .

8-گواهی مبدا

برای دریافت گواهی مبدا فتوکپی اظهارنامه گمرکی و بارنامه کالا به اتاق بازرگانی ارائه شده و گواهی مبدا صادر میگردد.

9-کارنه تیر

مجوزهای صادراتی

کارنه تیر دفترچه ای است که برای عبور کالا ها به وسیله کامیون از کشورهای عضو ، بدون بازرسی دقیق و تامین و دریافت حقوق گمرکی و عوارض گمرکی توسط اتاق بازرگانی صادر می شود .

10-سیاهه (فاکتور)

سیاهه خرید یا فاکتور خرید ، صورتحسابی است که در آن تاریخ ، نام و نشان خریدار و فروشنده ، شماره سفارش یا قرارداد ، تعداد و یا مقدار و یا شرح کالا ، قیمت واحد کالا ، قیمت کل و نوع قرارداد تعرفه گمرکی کالا ذکر شده است .

11- بارنامه حمل کالا

مجوزهای صادراتی

بطور کلی بارنامه سند اصلی انتقال مالکیت کالا از فروشنده به خریدار است و شامل انواع بارنامه های هوایی و دریایی و راه اهن سراسرس و بارنامه زمینی می باشد .

12-گواهی بازرسی

گواهی بازرسی که توسط یکی از شرکتهای بازرسی کننده بین المللی صادر و بموجب آن تائید میگردد کالای حمل شده با کالای ثبت سفارش شده یکسان است .

 

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت بیز ایران24 محفوظ می باشد ©

طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس